برنامه اندروید Blue Light Filter for Migraine – Eye Shield Pro یا به اختصار محافظ چشم یک اپلیکیشن مفید در حوزه ی سلامتی و پزشکی اندروید است. اگر چه تکنولوژی توانسته پیشرفت ها و بهبود های گسترده و فراگیری در عرصه زندگی بشر فراهم نماید، اما لزوم استفاده درست و آگاهانه از آن بر کسی پوشیده نیست. با توجه به ارتباط روز افزون کاربران با دنیای دیجیتال و به ویژه اندروید، سلامتی و سبک زندگی انسانها متاثر از این ارتباط دستخوش تغییراتی بوده است. شما به طور معمول روزانه چند ساعت را در ارتباط با صفحه نمایش دیجیتالی سپری می نمایید؟ جالب است بدانید که طبق آماراها ۶۰ درصد مردم جهان، روزانه بیش از ۶ ساعت را کنار صفحات نمایش هوشمند خود سپری می کنند. این آمار احتمالا رو به افزایش بوده و به ویژه برای کاربران نوجوان ایرانی که به عنوان یک سرگرمی روزمره با دیوایس های اسمارت در ارتباطند، نشانه زنگ خطر است!

نور منتشر شده از صفحه نمایش کامپیوترها، موبایل، تبلت ها و تلویزیون شامل طیفی از طول موج نور موسوم به نور آبی است. اما این نور آبی چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟ در واقع نور آبی به مغز ما می گوید که الان وقت خواب نیست! و این از شایع ترین و ملموس ترین اتفاقی است که احتمالا تجربه کرده اید. بی خوابی و بدخوابی ناشی از نور آبی موجب خستگی در طول روز و اختلال در عملکرد طبیعی بدن و در درازمدت ابتلا به افسردگی می شود. همچنین اختلال در شبکه عصبی چشم، خشک شدن چشم و اصطلاحا سوزش آن، افزایش احتمال ابتلا به افسردگی، سردرد های مزمن و تشدید این حالات به همراه ایجاد تاخیر در ساعت طبیعی خواب از دیگر تاثیرات مضر نور آبی بر بدن است.

خوشبختانه راه حل همینجاست! اپلیکیشن Blue Light Filter for Migraine – Eye Shield Pro شما را در برابر نور آبی محافظت می کند. شما می توانید به آسانی یکی از فیلترهای روشن، متوسط و تاریک را برای ساعات مختلف انتخاب نمایید. حتی می توانید فیلترهای نوری جدیدی را بر اساس دما و رنگبندی و درصد RGB اضافه کرده و تنظیم نمایید. استفاده از برنامه اندروید محافظ نوری چشم  بسیار آسان و مفید بوده و در واقع بهترین راهکار برای حفاظت از چشمان زیبای شماست! اگر به سلامتی و چشمان خود اهمیت می دهید، حتما برنامه Blue Light Filter for Migraine – Eye Shield Pro را که برای کاربران اندروید طراحی شده است، همین حالا از اندرویدسیتی دانلود نمایید. این برنامه مفید و ضروری را به کسانی که دوستشان دارید معرفی کنید و لینک دانلود آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!