IGTV یا تلویزیون اینستاگرامی چیست؟!

اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار در جهان و بالتبع بین کاربران فضای مجازی ایران، در آخرین اطلاع رسانی رسمی خود اعلام کرد که خانواده اینستاگرام به بیش از یک میلیارد کاربر افزایش یافته است. حساب رسمی اینستاگرام ضمن تشکر و قدردانی از تمامی کاربران این شبکه اجتماعی محبوب رسیدن به این جایگاه را موفقیتی بزرگ برای خود اعلام کرد. همچنین اینستاگرام با انتشار ویدیویی از قابلیت جدید خود به نام IGTV یا همان تلویزیون اینستاگرامی رونمایی کرد. به کمک این قابلیت می توانید ویدیوهای طولانی مدت را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. افزودن چنین امکانی به اینستاگرام بدون شک آن را به رقیبی جدی برای youtube بدل می کند!

در مورد IGTV باید بدانید که این قابلیت تنها ویدیوهایی را پشتیبانی می کند که با صفحه نمایش گوشی شما سازگار باشند. بدین معنی که ویدیوها مانند استوری ها تنها در حالت تمام صفحه پخش می شوند. اینستاگرام نسبت تصویر استاندارد عمودی ۹:۱۶ را برای این ویدیوها در نظر گرفته است. با اضافه شدن IGTV به اینستاگرام می توانید از محدودیت یک دقیقه ای ویدیوها عبور کرده و به ۶۰ دقیقه! افزایش دهید. برای استفاده از این قابلیت کافیست آیکون IGTV را لمس کنید. در تلویزیون اینستاگرامی می توانید در دسته بندی های  “For You” و “Following” و  “Popular” و “Continue Watching” به ویدیوها دسترسی داشته باشید و برای هرکدام کامنت بگذارید. همچنین می توانید به آسانی ویدیو ها را از طریق دایرکت برای دوستانتان بفرستید. همانطور که از نام IGTV پیداست این تلویزیون بی شباهت به تلویزیون های معمولی نیست. بدین معنی که IGTV شامل کانال ها می شود و شما می توانید کانال خود را ایجاد کنید. همچنین می توانید اپلیکیشن مخصوص استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام IGTV را دانلود و نصب کنید و بدین طریق فقط به ویدیوهای مربوطه دسترسی جامع داشته باشید.

برای استفاده از IGTV باید اینستاگرام خود را به روز کنید. شما همراهان اندرویدسیتی می توانید به آسانی و از طریق لینک زیر آپدیت اینستاگرام را از سرورهای اختصاصی ما دانلود نمایید. نظر شما در مورد این قابلیت جدید چیست؟ آیا تا به حال از آن استفاده کرده اید؟ نظرات خود را با ما در قسمت ارسال دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.