کمپانی سامسونگ به عنوان غول عرصه موبایل محصول جدید خود را اخیرا روانه بازار کرده است. گلکسی اس۹ و گلکسی اس ۹ پلاس فراتر از تصور شما عمل خواهند کرد و هر کسی را به حیرت می آورند. گلکسی اس۹ دارای رم ۴گیگابایت و گلکسی اس۹ پلاس به رم ۶ گیگابایت مجهز شده اند. هر دو نمونه دارای حافظه ۶۴/۱۲۸/۲۵۶ گیگابایتی هستند که امکان افزایش حافظه از طریق رم هم وجود دارد. Galaxy s9 دارای نمایشگر ۵٫۸ اینچی و Galaxy s9 plus دارای نمایشگر ۶٫۲ اینچی بوده و هردو دارای طراحی خمیده هستند.

از لحاظ ظاهری سری گلکسی s9 و s9 پلاس با نمونه های قبلی تفاوت چندانی ندارند و تمرکز سامسونگ بیشتر روی سخت افزار و دوربین آن بوده است. دوربین Galaxy s9 از نوع عادی ۱۲مگاپیکسلی در پشت و ۸ مگاپیکسلی برای دوربین جلو  و دوربین Galaxy s9 plus از نوع دوگانه(دو دوربین ۱۲مگاپیکسلی در پشت) و یک دوربین ۸مگاپیکسلی در جلو است. لنز هردو نمونه دارای دیافراگم متغیر مثل چشم انسان است که امکان عکاسی در نور کم را فراهم می آورد. همچنین به کمک بهره گیری از تکنولوژی پردازش چندگانه امکان حذف نویز به خوبی ارتقاء یافته است. دوربین جدید از چشم انسان هم هوشمندتر است و به کمک آن می توان به راحتی از وضعیت آب و هوا و موقعیت مکانی باخبر شد و یا نوشته ها را به صورت آنی ترجمه کرد و یا حتی نوع غذا را تشخیص داد! توانایی تصویربرداری با سرعت ۹۶۰ فریم بر ثانیه از دیگر ویژگی های دوربین جدید است. همچنین امکان افزودن ایموجی های دینامیک به کمک واقعیت افزوده برای دوربین ها لحاظ شده  که حرکات صورت شما را تشخیص داده و دنبال می کند. کیفیت خروجی صدا به لطف بهره گیری از تکنولوژی های جدید بهبود چشم گیری داشته است و بلندگوها تقویت شده اند.

قفل گوشی از لحاظ فنی-امنیتی ارتقا یافته و می توان قفل را با اثر انگشت، چشم،چهره و یا کدامنیتی باز کرد.قیمت گذاری اولیه برای این دو پرچم دار جدید سامسونگ ۷۱۹$ و ۸۳۹$ می باشد. اگر می خواهید از جدیدترین های تکنولوژی بهره مند باشید و شیکتر از همیشه ببینید، پیشنهاد ما به شما گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس سامسونگ است!